Trys bendruomenių tipai Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjungoje

Data: .

Donatas Glodenis
http://www.religija.lt

Įvadas

Šiandieninės Lietuvos evangelikų baptistų bendruomenių sąjungos (toliau – LEBBS) bendruomenių šaknis galima įžvelgti „radikaliojoje reformacijoje“, suformavusioje krikščioniško tikėjimo tradiciją, besiskiriančią tiek nuo katalikiškos, ortodoksiškos, tiek ir nuo „magisterinės“ protestantiškosios tradicijos.

LEBBS atsikūrė Lietuvai atgavus nepriklausomybę ir iširus sovietmečiu veikusiai Krikščionių evangelikų – baptistų sąjungai, į kurią sovietmečiu įėjo ir evangelikų sekmininkų, menonitų ir kt. bendruomenės. Sąjunga atsikūrė tęsdama Evangelikų baptistų sąjungos, gyvavusios prieš II pasaulinį karą, veiklą, taigi, ji yra įpėdinė ir pirmųjų XIX a. viduryje Lietuvoje įsikūrusių baptistų bendruomenių.

Klaipėdoje stovi unikali bažnyčia

Data: .

Ivona Žiemytė
www.ve.lt / 2011.11.12

Tikriausiai nedaugelis klaipėdiečių žino, jog uostamiestyje, dabartinėje Vytauto gatvėje 38, stovi seniausias Europoje iki šiol veikiantis baptistų bažnyčios pastatas, nepaliestas ir didžiojo Klaipėdos gaisro metu. Ši seniausia baptistų bendruomenė Lietuvoje rytoj rinksis švęsti savo 170 metų gyvavimo sukaktį. Tiesa, ji nebėra tokia gausi, kokia buvo XIX-XX amžiaus pradžioje. Dabar bendruomenė turi tik apie 100 narių.

Jie nuo 1991-ųjų renkasi bendruomenei sugrąžintame 1851 m. pastatytame bažnyčios pastate, virš kurio durų yra užrašas "Artinkitės prie Dievo, ir jis artinsis prie jūsų".

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-3297CH0793');